Det kan bli dyrt å få brev fra Skatteetaten fordi din bedrift ikke har pensjon
Det kan bli dyrt å få brev fra Skatteetaten fordi din bedrift ikke har pensjon
Få et uforpliktende tilbud eller veiledning raskt:
Alle bedrifter med noen få unntak skal spare til pensjon til sine ansatte. Har ikke bedriften avtale med en pensjonsleverandør får de Skatteetaten på døren rimelig raskt. Skatteetaten har nemlig fått tilsynet med arbeidsgivers pensjonssparing, og har anledning til å gi tvangsgebyrer på inntil 250 kroner per ansatt per dag.
Den gode nyheten er: Vi kan hjelpe deg raskt. Bare fyll ut og send inn kontaktskjema, så følger vi opp raskt.
Dette kan bli din realitet dersom din bedrift ikke har pensjon på plass
Har bedriften 10 ansatte vil dagbøter for et års drift uten pensjon kunne gi en bot på over 900.000,- kroner. Når en gjennomsnittlig pensjonsordning koster 10.000 kroner i året, er det lett å regne seg til hva som er best for din bedrift.
Husk å oppgi pensjonsleverandør i a-meldingen
Relativt nytt er kravet at pensjon skal meldes over a-meldingen. Da blir det veldig tydelig om bedriften har en pensjonsavtale eller ikke. Det er med a-ordningen også blitt mye enklere for Skatteetaten å søke etter bedrifter som ikke har pensjonsordning. Dette har gjort at mange har kontaktet Duvi for å få veiledning.